Basketball !!!!

Streetball

1.
    Hraje se na jeden koš. Družstvo se skládá ze 2 (popř. 3) hráčů.
  2. Hrací doba je 2x10 minut hrubého času. Začátky utkání po 10 minutách dle rozpisu. Vzhledem k počtu mužstev je pořadateli dovoleno hrací dobu zkrátit či prodloužit.
  3. Nerozhodný výsledek je zapsán na rozpis a každé družstvo obdrží po 1 bodu, pokud se jedná o rozhodující zápas, prodlužuje se utkání o 2 minuty hrubého času.
  4. Družstvo vystupuje se vší slušností. V případě sporných situací je zástupcem družstva pouze jeho kapitán.
  5. každé družstvo má k dispozici jeden oddechový čas o délce max. 30sekund, přičemž čas stále běží. Oddechový čas je možné čerpat kdykoliv během hrací doby při držení míče, mimo poslední minuty utkání.
  6. Družstvu je poskytnuto nejméně 5 minut na rozcvičení společně se soupeřem. Důrazně se doporučuje včasné a řádné rozcvičení, aby se zabránilo případným zraněním.
  7. Před začátkem hry družstva losují o míš systémem "kámen-nůžky-papír" na jedno vítězství.
  8. každý koš z pole má hodnotu 1 bodu, koš dosažený ze vzdálenosti větší než 6,25m má hodnotu 2 bodů - pozorovatel rozhoduje o platnosti tohoto koše.
  9. Po každé změně vlastníka míče musí družstvo dopravit míč mimo "hrušku", jinak následně vstřelený nebude platný a míč bude poskytnut soupeři.
  10. Ve všech sporných situacích, kdy nemůže rozhodnout ani pozorovatel je losováno - viz.bod 7
  11. Auty se vhazují vždy na nejbližší pomezní čáře.
  12. Při každém přestupku nebo chybě (faulu) dostává míč ke vhazování ze zámezí (autu) soupeř. Vhazuje se od nejbližšího místa přestupku. Pokud je hráč faulován při hodu na koš, hází jeden trestný hod (šestku) z čáry 5,8m. pokud zároveň s faulem bylo dosaženo koše, koš platí a hráči je zároveň přiznán jeden TH.
  13. Střídaná je povoleno, když je míč "mrtvý" (v klidu), a to bez rozlišení, které družstvo dostane míč k dispozici.
  14. Při úmyslném neodůvodněném zdržování je proti družstvu nařízen oddechový čas. pokud jej již družstvo nemá, nebo zdržuje opakovaně, střílí soupeř jeden TH z čáry 5,8m v hodnotě 1 bod.
  15. Pokud se hráč dopustí výrazné nesportovní chyby, hází soupeř jeden TH z čáry 5,8m. (Jedná-li se o zvlášť hrubý přestupek proti pravidlům, fyzické či velmi hrubé slovní napadení soupeře, pořadatelů či diváků, hází soupeř jeden TH a provinilec je diskvalifikován do konce utkání či turnaje. O dalším postupu rozhodne pozorovatel, hlavní rozhodčí a hlavní pořadatel.)
  16. Pozorovatel má při neshodách právo rozhodovat, pokud rozhodnout nemůže, tak se losuje.
  17. Hráči ani pozorovatelé nemají právo měnit pravidla. Případné protesty řeší s konečnou platností hlavní rozhodčí.